האם עיסוי רקמות עמוק זה מה שהשרירים שלכם צריכים?

date: 09/02/19

מהו עיסוי רקמות עמוק ?

עיסוי רקמות עמוק הוא טכניקת עיסוי זה משמש בעיקר לטיפול בבעיות שרירים ושלד, במצבים כגון שרירים תפוסים ופציעות ספורט. עיסוי זה כולל הפעלת לחץ ממושך באמצעות לחיצות עמוקות לאורך השרירים בכדי להתמקד בשכבות הפנימיות של השרירים שלכן וברקמת החיבור. זה עוזר ומסייע לשבור הצטלקויות ברקמות שנוצרו לאחר הפציעה ולהפחית את המתח בשרירים וברקמות.

כמו כן זה עשוי גם לקדם ריפוי מהיר יותר על ידי הגדלת זרימת הדם והפחתת דלקות למקום הפגוע.

מהם היתרונות של עיסוי רקמות עמוק?

עיסוי רקמות עמוק מציע יתרונות פיזיים ופסיכולוגיים. שלא כמו טכניקות עיסוי אחרות המתמקדות בהרפיה, עיסוי רקמות עמוק עוזר לטפל בכאב שרירים ולשפר נוקשות, ובנוסף זה יכול לעזור לכם להירגע נפשית, ולהשתחרר.

במחקר שנערך בקרב כ 150 משתתפים, נמצא כי עיסוי רקמות עמוק סייע להפחית את הכאב אצל אנשים עם כאבי גב כרוניים כאשר החוקרים השוו את השפעותיו לאלו של תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידליות, כגון איבופרופן ואדוויל.

אנשים דיווחו גם כי עיסוי רקמות עמוק עוזר עם:

עיסוי רקמות עמוק בהשוואה לעיסוי שוודי

עיסוי רקמות עמוק ועיסוי שוודי הם שני סוגים שונים של טיפול עיסוי. שניהם משתמשים בלחיצות ומשיכות לאורך השרירים, אבל יש להם שימושים שונים שמאוד משתנים כאשר מדובר בכמות הלחץ בשימוש.

הנה ההבדלים העיקריים בין עיסוי רקמות עמוק עיסוי שוודי:

  • שימוש מיועדעיסוי רקמות עמוק משמש בעיקר לטיפול בכאב כרוני ושרירים ופציעות הקשורות לספורט. עיסוי שוודי משמש בעיקר כדי לקדם הרפיה ולהפחית מתח שריר שנגרם על ידי פעילויות היומיום, כגון ישיבה ליד המחשב.
  • לחץעיסוי שוודי הוא צורה עדינה של עיסוי המשתמש בהרבה פחות מתח מאשר עיסוי רקמות עמוק. שני הסוגים כוללים שימוש בכפות הידיים והאצבעות כדי ללוש ולטפל ברקמות שלכם, בנוסף שימוש במרפקים ואמות הידיים משמשים גם כדי להפעיל לחץ מוגבר במהלך עיסוי רקמות עמוק.
  • תחום המיקודעיסוי רקמות עמוק עובד על השכבות הפנימיות והעמוקות של השרירים שלכם, כמו כן משמש לטיפול בפציעות שרירים וגידים, כאבים וקשיחות בקבוצות השרירים והמפרקים העיקריים. עיסוי השוודי מכוון לשכבות השרירים השטחיות ומתמקד בחלקים של הגוף הנוטים להחזיק את האיברים שחווים מתח יום יומי, כגון הצוואר, הכתפיים והגב.

מה קורה במהלך עיסוי?

לפני תחילת העיסוי רקמות עמוק, המטפל שלכם ירצה לדעת על האזורים הבעייתיים שלכם. עיסוי רקמות עמוק יכול לערב את כל הגוף או רק אזור אחד.

ברגע שאתה מוכנים, תתבקשו לשכב על הגב או הבטן, מתחת לסדין. כאשר כל שטח שהמעסה עובד עליו יצטרך להיחשף.

בתחילת  עיסוי יהיה צריך לחמם את השרירים באמצעות מגע קל. ברגע שהשריר מחומם, יתחילו לעבוד על האזורים הבעייתיים שלכם.  תוך כדי לישה עמוקה והפעלת לחץ על השרירים התפוסים.

האם יש תופעות לוואי?

זה לא יוצא דופן יש כמה כאב מתמשך במשך כמה ימים לאחר עיסוי רקמות עמוק. באמצעות כרית חימום או קרחון עטוף במגבת עשוי לעזור להקל על כאב.

למרות טיפול עיסוי הוא בדרך כלל בטוח, עיסוי רקמות עמוק משתמש בלחץ חזק ויכול להיות בטוח לכולם.

מומלץ להתייעץ ולדבר עם הרופא שלכם לפני עיסוי רקמות עמוק אם:

  • יש היסטוריה של קרישי דם או הפרעת קרישה
  • לוקחים מדללי דם
  • יש הפרעה דימום
  • יש סרטן או נמצאים בטיפול בסרטן, כגון כימותרפיה או קרינה

כל מי שיש לו אוסטאופורוזיס או סרטן שהתפשט לעצמות צריך להימנע מעיסוי רקמות עמוק בנוסף מומלץ להימנע מעיסוי עמוק רקמות אם את בהריון. כאשר עיסוי כגון עיסוי שוודי, עשוי להיות אפשרות טובה יותר.

איך אני מוצא מטפל

אם אתה רוצה לנסות עיסוי רקמות עמוק, חשוב לעבוד עם מטפל עיסוי מוסמך.

כדי למצוא מטפל עיסוי:

לחצו כאן לתוצאות של מאות מטפלים