טכניקת מיקרונידלינג (Micro-needling) ו-LED

טכניקת-מיקרונידלינג-micro-needling-ו-led_1594131702.jpg

אצל נשים רבות, אם לא אצל כולן, קיים הרצון והצורך להשאיר את עור הפנים צעיר ובריא. לכן, אין זה מפתיע שהביקוש לטיפולים קוסמטיים בתחומים אלו, הוא גבוה ביותר. קיימים המון סוגים לטיפולים קוסמטיים, אז כיצד ניתן לבחור את הטיפול הנכון והמתאים ביותר?

מיקרונידלינג – טיפול בעור על ידי מחטים זעירות

היסטוריה

שיטה זו בטוחה ויעילה, הכוללת ניקוב חוזר ונשנה של העור בעזרת מחטים זעירים ומחוטאים, במטרה לעורר טראומה בשכבת העור החיצונית (אפידרמיס). הרעיון הכללי של השיטה פותח בשנת 1994 על ידי אורנטריץ'. הוא השתמש במחט בכדי לשחרר סיבי חלבון מצלקות עוריות ומקמטים עדינים. אחריו ד"ר אנדרה קמירנד טען כי שימוש במחט המיועדת להסרת צלקות על ידי אקדח קעקועים, ללא דיו, עשוי לשפר את מראה הצלקות ואת מרקם וגוון העור המקיף את הצלקת. עם זאת, מציע חוקר אחר בשם דזמונד פרננדס, כי עומק המחט צריך להיות רב יותר בכדי להמריץ קולגן (חלבון) וסיבי חלבון באופן יעיל. על כן, המשיך בפיתוח הרולר הגלילי הראשון. מה שמעניק את שמה השני של שיטת "מיקרונידלינג" – Dremaroling (דרמה רולר).

מחקרים הראו כי נוצר שיפור משמעותי מ- 400% ל-1,000% ביצור הקולגן (חלבון) בעור, תוך חצי שנה מתחילת הטיפול בדרמרולר (מיקרונידלינג).

תוצאות והשפעות

טיפול זה גורם לריפוי של דלקות בעור ויצור מחדש של קולגן על ידי שחרור של גורמי גדילה, אנדותל (VEGF - רקמת תאים פנימית לכלי הדם), גדילה של Fibroblast (תא סיב) ואפידרמיס (שכבת עור חיצונית), הגברת טסיות דם (PDGF) ושינויים בגורמי גדילה (TGF). שיטת מיקרונידלינג מסייעת בנוסף, בוויסות הפרשת הורמון מעורר בשם מלנוציט (MSH), מה שמוביל למעשה, לירידה בקמטים וכתמים בעור, לאחר שבועיים מתחילת הטיפול.

התוצאות של טיפול זה דומות לשאר טיפולים אחרים, אך כאן אין כלל תופעות לוואי שליליות לאחר מתן הטיפול, כמו למשל הפרגמנטציה (כתמים כהים על העור). בנוסף, מתן הטיפול מגוון כאשר מדובר בכמה בעיות בהן צריך לטפל יחד ואף קורה תוך זמן קצר.

LED (Light Emitting Diode – דיודה פולטת אור) / נוריות לד אדומות

אימוץ טכניקה זו ממשיך להתעצם ולגדול. מחקרים מראים כי לפלטפורמה זו של טיפול באמצעות אור, קיימים יתרונות מרכזיים בטיפול במצבים שונים של העור. עלות הטיפול הנמוכה, הפרופיל הבטוח והמעולה שלו, יחד עם תוצאות ברורות וטובות שהושגו עם הזמן, מבטיחים למעשה את מקומו כאחד מסוגי הטיפול בעור המבוקשים בקרב אנשי מקצוע ולקוחות פרטיים.

נוריות LED אדומות, חודרות עמוק יותר לעור ומשפיעות על הפעילות התאית הפנימית, תוך שימוש בעקרונות שיטת "פוטו-תרפיה". מחקרים הראו כי לאחר 12 שבועות מתחילת הטיפול ב-LED, ניתן לראות שיפור בקמטים בעור.

כרומופורים המצויים בעור, סופגים פוטונים (חלקיקי יסוד של אנרגית אור) ולמעשה גורמים בכך לשינויים בעור, המעוררים ויוצרים שינוי בהתרבות התאית, בדלקות ובייצור הקולגן (חלבון). שינויים אלו, כוללים עלייה ב-ATP (אדנוזין תלת-זרחתי), וויסות של צורני חמצן פעילים (reactive oxidative species), עלייה ברמת קולגן, במיקרו-סירקולציה ובזרימת הדם. שימוש ב-LED אדום הוכח כמאיץ תאי סיב ואפידרמיס (FGF), מגביר את רמת הקולגן ואף מפחית את רמת המטריקס מטאלו-פרוטאינאז (אנזימים – MMP-1).

מה כל זה אומר בעצם?

טיפול הנעשה על ידי נורית LED אדומה ו/או מחטים זעירים, הוכיח את עצמו כמועיל לריפוי ושינוי מראה הפנים. על כן, כאשר אתם שוקלים על איזה סוג טיפול ללכת, זכרו כי טיפול המשלב מיקרונידלינג ו-LED תהיה בוודאי ההתאמה המושלמת עבורכם, הטיפול היעיל והטוב ביותר, עם מינימום תופעות לוואי אשר יעניק לכם עור חדש בריא וזוהר.

  • מיקרונידלינג
איך-לבחור-את-האופנוע-הבא-שלך_1600063475.jpg

איך לבחור את האופנוע הבא שלך?

רוכבים ותיקים מכירים זאת היטב, בחירת אופנוע היא לא החלטה קלה. הבדיקה המקיפה של ס...

קרא עוד
שימוש-בקרמים-מעניק-תחושת-חיות-חדשה-לעור_1594105062.jpg

שימוש בקרמים מעניק תחושת חיות חדשה לעור

מי לא רוצה עור זוהר, חלק וחסר קמטים? תופתעו לגלות כי העור שלכם אכן ניתן לשינוי ו...

קרא עוד
כיצד-אוכל-למצוא-עורך-דין-טוב_1593432881.jpg

כיצד אוכל למצוא עורך דין טוב ?

במידה וצריך סיוע עם עורך דין והנך יודע איך למצוא ? במאמר זה יינתנו טיפים כיצד ל...

קרא עוד